Skip to content

O FIRME

 

PROFIL SPOLOČNOSTI

Tlačiareň NIKARA vám ponúka dlhoročné skúsenosti, najmodernejšie tlačové technológie a kompletný výrobný proces, v ktorom vám zrealizujeme pod jednou strechou takmer všetky bežné aj netradičné, kreatívne tlačové zákazky.

Našim hlavným zameraním je výroba kníh. Máme odladené technológie pre všetky druhy knižných väzieb, obálky, farebnosti, ako aj pre doplnkové povrchové efekty a obaly.
S našim technologickým zázemím a stabilným tímom skúsených spolupracovníkov Vám radi zhotovíme tiež akékoľvek reklamné a firemné tlačoviny.

Naše výrobné procesy roky optimalizujme pre rýchle a spoľahlivé dodávky, čo nám zároveň umožňuje poskytovať najnižšie možné ceny.
Rovnako sa Vám usilujeme poskytnúť rýchle cenové kalkulácie a priebežné informácie a práve realizovaných zákazkách.

Kvalita našej tlačovej produkcie bola zároveň ocenená viacerými oceneniami a referenciami od našich dlhoročných spokojných zákazníkov.

NAŠE SLUŽBY

PREPRESS:

– Naše plne vybavené grafické štúdio pre grafickú prípravu tlačovín
– Normalizovaný nátlačok pre kontrolu farebnosti pred tlačou
– Dve zariadenia CTP pre dostatočnú kapacitu aj pre veľké zákazky

PRESS:

– Špičkové tlačové stroje KBA RAPIDA 105, HEIDELBERG SM CD 102-4
– 8-farebná obojstranná tlač, automatická korekcia farebnosti pomocou kamerových systémov
– Coldsetová rotačná tlač
– Inovatívne materiály, kreatívne papiere aj špeciálne tlačové farby

POSTPRESS:

– Automatizované moderné linky pre všetky druhy knižných väzieb
– Rôzne povrchové úpravy: Lamino, Parciálny UV-lak, Reliéfna razba, zlátenie…
– Výseky pre záložky, obaly, skladačky…
– Digitálna personalizácia tlačovín, číslovanie
– Kapacity pre ručné kompletizovanie najrôznejších tlačovín

HISTÓRIA SPOLOČNOSTI

Začiatkom deväťdesiatych rokov som mal vnútorný pocit, robiť konečne niečo poriadne, naplno a naozaj poctivo, so všetkým čo k tomu patrí… Vykročiť do života svojou vlastnou cestou, začať podnikať, byť úspešný a ziskový. A prečo tlačiareň? Obaja s manželkou sme vyštudovaní polygrafi, takže to bol len krôčik k rozhodnutiu v akom odvetví začať podnikať.

Náš spoločný príbeh sa začal v roku 1991 v prenajatých priestoroch v Krupine. Všetko sme sa učili za pochodu s niekoľkými zamestnancami. Niekoľko slov – zodpovednosť, dôvera, spolupráca, ústretovosť, orientácia na zákazníka, zamestnancov a rast firmy – boli a sú pre nás naozaj kľúčové. Boli to malé aj veľké kroky, ale s odhodlaním konkurovať “veľkým tlačiarňam”. Tie boli ako obrovské lode, išli svojou zotrvačnou silou, a my sme boli ako malá loďka, s ktorou sa dá lepšie a rýchlejšie manévrovať. To platí dodnes.

Náš príbeh pokračuje. Vyše 30 rokov sa snažíme poskytnúť našim zákazníkom nielen prvotriednu kvalitu produktov, ktoré vyrábame na nových strojoch a linkách najmodernejšou technológiou, ale aj osobný prístup a servis ako pridanú hodnotu. Vnímam to ako niečo, čo vyžaruje z našej spoločnosti navonok a ovplyvňuje to zákazníkov aj našich dodávateľov.

Dnes už takmer stovka ľudí v tlačiarni, má možnosť podieľať sa na raste a vývoji spoločnosti, byť súčasťou nášho spoločného príbehu.

Róbert Jurových

PREČO SI NÁS VYBRAŤ

SME INOVATÍVNI

Patríme medzi lídrov v zavádzaní inovatívnych tlačových technológii.
Medzi prvými v SR sme zaviedli prípravu tlačových platní CTP, ako aj automatizované linky pre väzby V1, V2, V4 a V8.
Náš hlavný tlačový stroj KBA RAPIDA 105 dnes prináša možnosť tlačiť plnofarebne obojstranne, pri jednom prechode hárku (do B1) a elektronickej kontrole každého jedného výtlačku kamerou.

SME SKÚSENÍ

Vyše 30 rokov na trhu a stabilný tím skúsených pracovníkov je základom pre realizáciu aj náročných tlačových požiadaviek a rýchleho riešenia akýchkoľvek technických problémov.

SME SPOĽAHLIVÍ

Systém riadenia kvality ISO 9001 a elektronické riadenie všetkých tlačových zákaziek nám zaisťujú mimoriadne presnú a stabilnú farebnú reprodukciu a vďaka tomu aj prípadnú dotlač tlačovín v rovnakej kvalite.

SME PRIPRAVENÍ

Vieme, že termíny dodania sú dnes kratšie ako kedykoľvek predtým. Neustále preto zvyšujeme naše kapacity a rozširujeme naše priestory tak, aby nás nezaskočila akákoľvek veľká, či technicky náročná zákazka. Naše kľúčové technológie máme zálohované, aby Váš termín dodania nenarušila ani nečakaná technická porucha.

SME KOMUNIKATÍVNI

Naši obchodní zástupcovia sú Vám kedykoľvek ochotný poskytnúť aktuálne informácie o Vašej zákazke, poradiť či pomôcť s prípravou tlačových podkladov.
Komunikujeme v anglickom, nemeckom, francúzskom a ruskom jazyku

PODPORUJEME

V našej tlačiarni si vieme, že nie sme ostrovom samým pre seba, uvedomujeme si svoju spoločenskú zodpovednosť.

Podporujeme preto množstvo spoločenských, kultúrnych a športových podujatí:

CERTIFIKÁTY

V rámci našej snahy o dosiahnutie maximálnej kvality našich tlačiarenských služieb, sme zaviedli pre naše procesy systém manažérstva kvality podľa normy ISO 9001:2016.

Náš certifikát FSC zaručuje, že papier pre naše výrobky pochádza zo zodpovedne obhospodarovaných lesov, že drevo na jeho výrobu bolo vyťažené a spracované environmentálne, sociálne a ekonomicky zodpovedne.

REFERENCIE

Kvalita našej tlačovej produkcie bola ocenená viacerými cenami, ako aj referenciami od našich spokojných zákazníkov:

Translate »
error: Obsah je chránený !!!